گرفتن یک رندر سه بعدی خوب برای ارائه و توجیه کارفرما ضروری است ، اما هنگام بررسی رندر باید به چه عواملی توجه کنیم؟

رندرهای خوب همیشه گران نیستند.برای قضاوت در مورد یک رندر، جزئیات ، ترکیب و خلاقیت جزء قوانین اولیه است. برای تعیین اینکه آیا یک ارائه ارزش زمان و پول شما را دارد ،می‌بایست چیزهای بیشتری را در نظر بگیرید. از این رو ، ما 8 قانون مهم را برای کمک به شما در تشخیص یک رندر خوب ذکر می‌کنیم.

اگر می خواهید در انجام پروژه های مدل سازی و رندرینگ معماری به شما کمک کنیم، با ما تماس بگیرید.

تماس با ما

8 قانون مهم در تشخیص یک رندر خوب

1. برداشت کلی از صحنه رندر

همیشه یک رندر را به صورت کلی مشاهده کنید. یک رندر سه بعدی موفق باعث ایجاد واکنش در بینندگان می شود. همیشه تمیز و مرتب بودن یک ارائه چشم نواز است. یک .رندر ساده مشکلی ندارد ، اما یک رندر متعادل شده با رنگ‌ها که با ایجاد حس زیبایی شناسی ، مدام احساسات را در بیننده برمی‌انگیزد ، معمولاً مناسب ارزیابی می شود

نکات مهم برای گرفتن رندر خوب

2. حال و هوای رندر

مهم نیست که بیننده چند عنصر را مورد توجه قرار می‌دهد ، حال و هوای کار همیشه یک عامل تعیین کننده است. حال و هوا آن چیزی است که سبک و خلاقیت یک رندر را نشان می دهد و عملکرد معماری هنگام انتخاب حال و هوای فضا نقش مهمی دارد. به طور کلی در ساختمانهای ، تجاری و اداری ، مسکونی ، فرهنگی و … حال و هواهای مختلفی وجود دارد. حال و هوای خنک تر در پروژه های تجاری استفاده می شود در حالی که حال و هوای گرم و نرم در خانه های مسکونی استفاده می شود. وقتی که صحبت از ارائه سه بعدی می شود ، حال و هوا معانی زیادی دارد.حال و هوای همراه با معماری موجود در تصویر را بررسی کنید تا ببینید آیا به خوبی نمایش داده شده است یا خیر.

نکات مهم برای گرفتن رندر خوب

3. کیفیت تکسچرها در رندر

کیفیت تکسچر یک عامل اساسی است که آیا یک داستان بصری قدرتمند گفته شده است یا خیر. انتخاب تکسچر مناسب برای اشیا به رندر اصالت می‌بخشد و توجه را به خود جلب می کند. علاوه بر این ، تکسچرهای مختلف می تواند با هم در تضاد باشند و هماهنگی خوبی ایجاد کنند.همچنین کیفیت تکسچر ها در رندر با نورپردازی ارتباط قوی دارد. بسته به رنگ یا نور ، بافت می تواند هوشمندانه آشکار یا پنهان شود. به عنوان مثال ، رنگ چمن می‌بایست کاملاً سبک تر از درختان باشد. اگر برعکس شود ، درختان شناور به نظر می رسند که نوعی شبهه به وجود می‌آورد.

نکات مهم برای گرفتن رندر خوب

4. ساختار

آیا هنگام تعیین محدوده رندر به این موضوع دقت شده که توجه بیننده به نقطه ای خاص جلب شود؟ آیا عواملی مانند تعادل ، کنتراست و سایر مفاهیم هنری که باعث فوق العاده شدن رندر میشوند در نظر گرفته شده است ؟ یک رندر سه بعدی مناسب دارای ساختاری متعادل و کاملاً واضح و دارای مرکز توجه است. به عنوان مثال ،یک رندر دید پرنده توجه زیادی را به مجموعه و محیط اطراف آن جلب می‌کند. در عین حال ، یک رندر داخلی باید دارای موضوعی کاملاً منظم و وضوح در هر آبجکت باشد.

نکات مهم برای گرفتن رندر خوب

5. حالات سه بعدی فضایی

حالات فضایی مربوط به لایه های مختلف اشیاء ، خطوط هدایت کننده ، نقطه کانونی ، حال و هوا ، دما و درست قرار گرفتن ساختمان است. برای درگیر کردن بیننده ، هر رندر 3D باید حالت خاصی داشته باشد. این می تواند با تعیین عاقلانه موضوعات و اشیا محقق شود. برای ایجاد حس گیرایی بصری ، نقطه کانونی باید خارج از مرکز باشد .می‌توانید با مکان یابی ساختمان با فاصله مناسب ، محیط پیرامون را از لحاظ بصری برجسته تر کنید. در آخر ، دمایی را که تصویر در تلاش است نشان دهد را فراموش نکنید.

نکات مهم برای گرفتن رندر خوب

6. مرکز توجه

همیشه برای بیننده مهم است که بداند مرکز محیط کجاست. هنگام تهیه یک رندر سه بعدی ،مسیر تصویری که بیننده به طور طبیعی دنبال می کند ، قابل توجه است. با این حال ، اگر دو مرکز توجه وجود دارد ،دقت بیشتری داشته باشید. نقاط مرکزی بیشتر درتصویر، حواس پرتی بیشتری خواهد داشت. برای مدیریت بهتر این وضعیت این گزینه ها را بیاموزید:

  • پس زمینه را تار کنید و روی نقطه مورد نظرفوکوس کنید.
  • از زوایای مختلف دوربین استفاده کنید.(افقی یا عمودی).
  • مرکزاشیا را پیدا کرده و مرکز را مطابق با تناسبات طلایی تنظیم کنید.

نکات مهم برای گرفتن رندر خوب

7. جزئیات

قدرت رندر به ترکیب خوب و استفاده مناسب از نور و رنگ بستگی خواهد داشت. گنجاندن آبجکت ها دررندر اغلب نکاتی درباره نحوه ارتباط موضوع با محیط پیرامون خود نشان می دهد ومی‌تواند در رندر شما تمایز ایجاد کند ، زیرارندر شما میتواند به جای اینکه فقط در مورد یک ساختمان یا اتاق خالی باشد ، با استفاده از جزییات و آبجکت‌ها شروع به داستان سرایی کند.

نکات مهم برای گرفتن رندر خوب

8. هارمونی / سازگاری

هارمونی یک تصویر موضوعی است که بسیار مورد بحث اما به راحتی قابل غفلت است. یک رندر زیبا، بیننده را به خود جلب می کند و چشم را در کل عکس حرکت می دهد. هماهنگی قطعاً یکنواختی یا هرج و مرج نیست. بلکه ترکیبی از بهترین جزئیات براساس ساختاری مشخص است. برای یک رندر سه بعدی خوب ، یک صحنه یکپارچه با رنگ ، نور، شکل و تناسب مورد نیاز است.

نکات مهم برای گرفتن رندر خوب

 

در بالا 8 نکته برای گرفتن یک رندر خوب بیان شد. مهم نیست که روی چه نوع پروژه هایی کار می کنید ، بهترین انتخاب مشارکت با یک استودیوی حرفه ای انجام خدمات سه بعدی است.

منبع : aimircg.com